Her er de nominerte til Spellemann 2020

TIX på rød løper, Spellemann 2018 - Foto: Tuva Åserud
I dag ble de nominerte til Norges største musikkprisutdeling gjort kjent. Hvem som får ta med seg de prestisjetunge Spellemannharpene hjem, kan vi se i et TV-show fredag 16. april på NRK1. Det blir fult Spellemannfokus i alle NRK sine kanaler hele uke 15. Det er første gang hip hop er en egen kategori, noe som har vært etterlengtet lenge.

Selv om 2020 ikke ble som planlagt ble det sluppet mye bra musikk.

Her er de nominerte til Spellemann 2020. Vi gratulerer med nominasjon.

Barnemusikk

Andreas Ihlebæk – Northern Lullabies

Aslak Brimi og Mari Midtli – Huldra Hildur

hei kalas – hvorfor er jeg allergisk?

Sarah Camille – Spor av dråper og røde nebb

Blues

Daniel Eriksen – Barefoot Among Scarecrows

Knut Reiersrud – Ballads and Blues from the 20´s Vol.1

The Bills – Til The Blues Have Gone

TORA – Girls

Country

Darling West – We’ll Never Know Unless We Try

Johan Berggren – Lilyhamericana

Malin Pettersen – Wildhorse

Sweetheart – Sweetheart

Elektronika

Sweetheart – Sweetheart

Gundelach – My Frail Body

Lindstrøm & Prins Thomas – III

Niilas – Also This Will Change

Folkemusikk/Tradisjonsmusikk

Britt Pernille Frøholm – Fokhaugen

Johanne Flottorp / Åsmund Solberg – Heimespel

Mads Erik Odde – Logne slåttar

Ronny Kjøsen – BondeBohem

Hip hop

Cezinando – ET GODT STUP I ET GRUNT VANN

Dutty Dior – KOMMA, MOSHPIT, STATUS, KAOTISK ELEGANSE

Musti – Qoyskayga

S1sco – S1sco 2020

Indie/Alternativ

Das Body – Peregrine

Nils Bech – Foolish Heart

Okay Kaya – Watch This Liquid Pour Itself

Siv Jakobsen – A Temporary Soothing

Jazz

Gard Nilssen’s Supersonic Orchestra – If You Listen Carefully the Music is Yours

Harald Lassen – Human samling

Maria Kannegaard Trio – Sand i en vik

Møster! – Dust Breathing

Klassisk

Arve Tellefsen, Kaare Ørnung – Haijn Kaare Ørnung å Æ

Edward Gardner, Bergen Filharmoniske Orkester – Benjamin Britten: Peter Grimes

Eldbjørg Hemsing, Simon Trpceski – Grieg: The Violin Sonatas

Sandra Lied Haga – Sandra Lied Haga

Metal

Beaten To Death – Laat Maar, Ik Verhuis Naar Het Bos

Enslaved – Utgard

Okkultokrati – La Ilden Lyse

Ormskrik – Ormskrik

Pop

Annie – Dark Hearts

Emilie Nicolas – Let Her Breathe

SKAAR – The Other Side Of Waiting

Sondre Lerche – Patience

Rnb/Soul

EHI – Toni Braxton

Ivan Ave – Double Goodbyes

Lido – Peder

Natnael – Mannekeng

Rock

Daufødt – 1000 Island

Motorpsycho – The All Is One

The Good The Bad & The Zugly – Algorithm & Blues

Undergrünnen – Ein revnande likegyldighet

Samtid

Christian Wallumrød Ensemble – Many

Det Norske Solistkor – Lament

Kim Myhr & Australian Art Orchestra – Vesper

Tøyen Fil og Klafferi – Botanisk hage

TONOs Komponistpris

Daniel Herskedal – Call For Winter

Maja S. K. Ratkje – Maja S. K. Ratkje: Works for String Orchestra

OJKOS – alea iacta est

Oslo Kammerkor, Nordic Voices – Beatitudes

Viser

Marthe Wang – Bakkekontakt

Stein Torleif Bjella – Øvre-Ål Toneakademi

Terje Norum og Trond Granlund – Skogslusken

Valkyrien Allstars – slutte og byne

Åpen Klasse

Hedvig Mollestad – Ekhidna

Jaga Jazzist – Pyramid

Mimmi – Semper Eadem

Stian Westerhus – Redundance

Årets Gjennombrudd Og Gramostipend

BØLGEN

Musti

Ringnes-Ronny

S1sco

Sebastian Zalo

SKAAR

Årets Låt

Alan Walker & Ava Max – Alone, Pt. II

CLMD & Tungevaag – DANCE

Dagny – Somebody

Frida Ånnevik & Chris Holsten – Hvis Verden

Julie Bergan & Seeb – Kiss Somebody

Kygo feat. OneRepublic – Lose Somebody

TIX – Kaller På Deg

TIX – Karantene

Årets Låtskriver

Anne Lilia Berge Strand – Dark Hearts

Kristoffer Cezinando Karlsen – ET GODT STUP I ET GRUNT VANN

Nicolas Pablo Munoz – Wachito Rico

Sondre Lerche – Patience

Årets Musikkvideo

B-boy Myhre ft. Cezinando – Gammel person

boy pablo – hey girl

girl in red – rue

Lokoy & Safario – both eyes

Årets Produsent

Lars Horntveth – Pyramid

Matias Téllez – Matias Téllez produsent 2020

Ole Torjus Hofvind – OLE TORJUS 2020

Thomas Kongshavn – Thomas Kongshavn 2020

Årets Tekstforfatter

Kristoffer Cezinando Karlsen – ET GODT STUP I ET GRUNT VANN

Sondre Lerche – Patience

Tuva Livsdatter Syvertsen – slutte og byne

Ugbad Yusuf Mustafa – Qoyskayga

Se pressekonferansen eller les mer om nominasjonene på nettsiden til Spellemann. 

Vær den første til å kommentere

Skriv en respons

Epostadressen din vil ikke vises.


*